Oddíl

21. roj světlušek je více než dvacet let fungující oddíl, který je součástí střediska Vočko, a který sídlí na Praze 6 na Petřinách. Historie střediska Vočko sahá až do období první republiky a na podzim 2013 oslavilo 95 let od svého vzniku. 21. roj světlušek byl, v podobě jak ho známe dnes, založen po roce 1989, kdy byl v České republice, po více než dvacetiletém zákazu, znovuobnoven skauting.

Oddíl navštěvují děti z Petřin, Břevnova, Střešovic, Veleslavína, Řep, Bílé hory a okolí a patří do něj dívky od 6 do 12 let, které se schází jednou týdně na schůzce a dvakrát za měsíc na sobotní výpravě. Několikrát do roka se vydáváme i na akce celovíkendové. Vrcholem roku je třínedělní tábor na začátku července.

Poté, co světlušky „zestárnou“ přecházejí do oddílu skautek (dívčí oddíl 12-15 let) či do oddílu vodáckého (oddíl smíšený 6-15 let).